Wpisy z październik, 2009

Prywatny mandat za złe parkowanie

Polecam lekturę artykułu zamieszczonego w Rzeczpospolitej dotyczącego radzenia sobie z osobami parkującymi na prywatnych parkingach. Okazuje się ,że sami możemy nakładać odpowiednie kary na takie osoby.
Potrzebny jest do tego tylko odpowiedni regulamin

Nowy serwer dla strony

Dzięki uprzejmości firmy NDI strona wspólnoty znajduje się na nowym, szybszym i nie emitującym reklam serwerze. Już wkrótce postaram się przygotować nowe usługi dla użytkowników.

Proszę osoby, które nie mają jeszcze założonego konta o kontakt.

Bierzące sprawy

Na spotkaniu z administratorem wspólnoty, które odbyło się 06.10.2009 omówiono bieżące sprawy wspólnoty.

W spotkaniu uczestniczył zarząd w pełnym składzie oraz Pan Arkadiusz Smółka jako przedstawiciel administratora.

Najważniejszą sprawą poruszoną na spotkaniu była kwestia przecieków dachu zaobserwowanych w tym roku. Podjęta przez wykonawcę budynku próba naprawienia problemu wydaje się niewystarczająca (aczkolwiek nie zanotowano nowych przecieków) i w z związku z tym będziemy nadal monitować o pełne zabezpieczenie dachu w ramach gwarancji.

Prosimy wszystkich lokatorów, którzy mieli problem z przeciekiem o poinformowanie zarządu o tym fakcie abyśmy mogli zebrać pełną wiedzę na temat problemu.

Dodatkowo poruszono problem min. niesprawnej części instalacji domofonowej (oraz jej zabezpieczenia) w klatce 105, czujników ruchu montowanych w garażu, zabezpieczenia schodów wejściowych do klatki 105 i prowadzących do piwnic.

Na przyszłorocznym zebraniu administrator powinien przedstawić propozycje rozwiązania problemu instalacji anteny zbiorczej oraz zagospodarowania terenu wokół budynku.

Poruszono także problem parkowania samochodów z instalacją gazową w parkinu podziemnym, co jest niezgodne z obowiązującym prawem (parking nie jest przystosowany do parkowania takich pojazdów).

Zabezpeczenie domofonu

Zabezpeczenie domofonu